Wyciągi i trasy narciarskie

Ośrodek Narciarski w Szelmencie

Ośrodek Narciarski w Szelmencie

W.O.S.i R. Szelment k. Jeleniewa
Wyciągi narciarskie WOSiR Szelment (8 km od Siedliska) – ośrodek oferuje sześć oświetlonych tras zjazdowych o łącznej długości 1 690 m, pięć wyciągów o długości od 300 do 400 metrów oraz jeden 100-metrowy wyciąg dla dzieci. Wszystkie trasy są oświetlone, ratrakowane i sztucznie naśnieżane. Jeden ze stoków posiada naturalną rynnę do uprawiania snowboardu (snowpark).

Wyciągi czynne są w dni powszednie od 10:00 do 21:00, w sobotę, niedzielę i święta od 9:00 do 21:00 Telefon +48 (87) 568 30 07

Ośrodek ulokowany jest na Górze Jesionowej (252 m n.p.m.), która wznosi się ponad urokliwą kotliną polodowcową, w której znajduje się Jezioro Szelment Wielki. Na miejscu znajdują się wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowbordowego, instruktorzy narciarscy, parking, restauracja (w bazie dolnej) oraz bar-pizzeria (w bazie górnej, czynnej zimą).

Strona ośrodka.
http://www.wosir-szelment.pl/

Wirtualny spacer po ośrodku WOSiR Szelment.
http://www.wosir.home.pl/pub/wirtualny-spacer/lato-zima/szelment.html

Wyciąg Narciarski Dąbrówka k. Suwałk
Stok Narciarski Dąbrówka k. Suwałk (22 km od Siedliska) – ośrodek oferuje długość zjazdu ponad 300 m, stok jest sztucznie dośnieżany, ratrakowany i oświetlony. Wyciąg talerzykowy ma przepustowości ok. 900 osób/godz. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego, instruktorzy narciarscy, bezpłatny parking oraz bar.

Strona wyciągu Dąbrówka.
http://www.dabrowka.suwalki.pl/

Ośrodek narciarski Piękna Góra k. Gołdapi
Ośrodek narciarski przy Zajeździe Piękna Góra Rudziewicz k. Gołdapi (60 km od Siedliska) – ośrodek oferuje ponad 2 000 m tras narciarskich o różnej skali trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych oraz snowpark. Trasy są oświetlone, sztucznie dośnieżane, ratrakowane. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz instruktorzy narciarscy i snowboardowi. Płatność za przejazdy odbywa się karnetami całosezonowymi, całodziennymi, czasowymi, punktowymi oraz biletami jednorazowymi.

Strona zajazdu Piękna Góra.
http://zajazd-rudziewicz.pl/